Skip to content Skip to footer

WordPress 5.7 Esperanza je na svete!

Systém WordPress sa dočkal ďalšej aktualizácie. Aj v tomto prípade ide skôr o servisné vydanie, ktoré opravuje chyby. Pribudlo aj niekoľko užitočných funkcií.

WordPress vyvíja komunita stoviek vývojárov na celom svete a práve vďaka tomu je pravidelne aktualizovaný. Dnes bolo vydané prvé tohtoročné väčšie vydanie WordPress 5.7, ktoré sa zameriava na zvýšenie stability, výkonu, opravuje chyby, ale pridáva aj zopár drobností navyše.

Prvou pozitívnou zmenou je možnosť zmeny veľkosti písma v niektorých typoch blokov na viacerých miestach. Nemusíte tak už komplikovane veľkosť písma upravovať.

Vylepšenia sa dočkali aj znovupoužiteľné bloky, ktoré by teraz mali fungovať jednoduchšie a vývojári sľubujú aj vyššiu stabilitu.

Bloky teraz prichádzajú aj s novou funkciou „Chyť a presuň“ (Drag & Drop). Vďaka tomu bud práce s blokmi ešte o niečo jednoduchšia. Hlavne v prípade ak potrebujete bloky následne aj presúvať.

V rámci úprav sa v blokoch pribudol napríklad režim zobrazenia na celej obrazovke, vylepšilo sa aj nastavenie pre blok tlačidiel, ktorý teraz umožňuje zadať aj výšku tlačidla. Meniť môžete po novom aj veľkosť ikon v bloku sociálnych sietí.

Diskutujte o novom WordPresse aj na fóre podpory pre WordPress.

Zmeny nastanú aj v samotnej administrácii WordPressu – vývojári pristúpili k vizuálnej zmene a zosekali množstvo farieb, ktoré sa dali v administrácii nastaviť. Použitých bude 7 základných farieb a spolu 56 rôznych odtieňov.

Zmien sa však napríklad dočkali aj niektoré API. Vylepšené bolo rozhranie Robots API a po novom sa vyhľadávacie roboty dostanú ku kvalitnejším náhľadom obrázkov. Vývojári urobili aj kozmetické zmeny v knižnici jQuery.

Aktualizácia WordPress 5.7 je už vonku a svoje stránky môžete aktualizovať. Pred samotnou aktualizáciou nezabudnite zálohovať databázu a overiť si fungovanie novej verzie WordPressu s vašou používanou témou a tiež pluginmi.

Zanechať komentár