Skip to content Skip to footer

SlobodnaEuropa.eu

Nová webová stránka spondejského portálu, ktorý sa venuje hlavne témam zo Slovenska.

Redizajn portálu SlobodnaEuropa.eu do moderného vzhľadu bola naša hlavná úloha. Požiadavka bola aj na prepojenie portálu na službu WhatsApp. Dôležité tiež bolo prepojenie portálu na niektoré externé služby, aby bola zabezpečená automatická aktualizácia grafov a údajov, ktoré sa týkajú pandémie.

Portál SlobodnaEuropa.eu poháňa redakčný systém WordPress, ktorý je ideálnym riešením pre spravodajské weby. Pridali sme aj niekoľko pluginov pre zabezpečenie prístupu na portál a napríklad dvojfaktorové prihlasovanie administrátorov, editorov a redaktorov.

KlientSlobodnaEuropa.euRealizáciaAugust, 2021Webslobodnaeuropa.euShare

Našou úlohou bolo zrealizovať kompletný redizajn portálu SlobodnaEuropa.eu. po niekoľkých rokoch fungovania mal portál dostať nový vzhľad, ktorý by viac reflektoval súčasné trendy.

Zároveň bolo našou úlohou vytvorenie grafiky pre portál na sociálne siete, YouTube kanál a tiež zabezpečenie prepojenia na komunikačnú platformu WhatsApp.

Zvolili sme robustnejší dizajn, ktorý je zároveň flexibilný a dokáže reagovať na aktuálne trendy. Navyše požiadavkou bolo jednoduché pridávanie sekcií, ktoré vie redakcia využiť v prípade napríklad prírodných katastrof, keď potrebuje rýchlo zmeniť dizajn domovskej stránky.

Aj komunikácia

Požiadavkou bolo aj zabezpečenie komunikácie s čitateľmi. Dôležité bolo hlavne prepojenie na WhatsApp redakcie, aby sa mohli čitatelia ľahko spojiť s redakciu a napríklad poslať informácie o aktuálnom dianí.

Prevádzkovateľ mal aj požiadavku na vytvorenie stránky so štatistikami pre ochorenie COVID-19. Grafy pritom vytvára redakcia v externom prostredí a bolo potrebné zabezpečiť aj automatickú aktualizáciu grafov, aby nebolo potrebné ich manuálne aktualizovať pri každej zmene.