Portál ePeniaze.sk

Nie len spravodajský portál o peniazoch, financiách a ekonomike.

Čo bolo našou úlohou?

Našou úlohou bolo vybudovať portál, ktorý sa bude venovať hlavne financiám, ekonomike a tiež svetu peňazí. Zadávateľ mal špeciálne požiadavky na niektoré funkcie portálu.

Jednou zo špeciálnych požiadaviek bolo zobrazovanie hodnôt vybraných akcií a akciových indexov. Špeciálne sme tiež museli vytvoriť niekoľko dizajnov článkov, ktoré sa môžu dynamicky meniť podľa obsahu článku.

Požiadavkou tiež bolo vytvorenie a správa profilov na sociálnych sieťach a tiež nastavenie internej komunikácie vo firme, aby autori mohli spolu ľahko komunikovať.

Vzhľadom na veľkosť redakčného systému sme na komunikáciu v rámci firmy zvolili platformu Workplace. Jej používanie je jednoduché, pretože sa podobá na Facebook a teda nie je potrebné užívateľov špeciálne školiť. Navyše platforma sa dokáže dynamicky prispôsobovať s rastúcim počtom členov redakcie.

Celú stránku sme postavili na systéme WordPress, ktorý je dostatočne škálovateľný a je možné ho ľahko upravovať pomocou jednoduchých zásahov. Vďaka tomu sme vytvorili rýchlu webovú stránku, ktorá spĺňa najmodernejšie štandardy.

Špeciálnou požiadavkou zadávateľa bolo, aby sa na stránke prehľadne zobrazovala hodnota vybraných akcií a akciových indexov. Podarilo sa nám vytvoriť riešenie, ktoré umožňuje zobrazenie cien akcií a akciových indexov kdekoľvek na stránke. Autori ho môžu použiť v článkoch alebo sa môže použiť na akejkoľvek stránke. Navyše ceny akcií sa aktualizujú online a nie je potrebné do nich nijako manuálne zasahovať.

Špeciálnou požiadavkou bolo potom možnosť pridávať články s hodnotením a recenziami finančných produktov. Požiadavkou tiež bolo jednoduchá možnosť vkladania článkov priamo čitateľmi a to bez potreby inštalácie ďalších doplnkov alebo rozšírení.